Başkan Karabacak: 'Ramazan alışverişini yerel esnafımızdan yapalım'
Haber
14 Nisan 2021 - Çarşamba 17:32
 
Başkan Karabacak: 'Ramazan alışverişini yerel esnafımızdan yapalım'
KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak, Ramazan ayı dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Konyalı esnaflarımız Ramazan ayı için hazırlıklarını tamamladı. Kaliteli ve lezzetli ürünler için vatandaşlarımız yerel esnafımızı tercih etmeli” dedi.
KONYA Haberi
Başkan Karabacak: 'Ramazan alışverişini yerel esnafımızdan yapalım'

Konuyla ilgili bir açıklama yapan KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak, şunları söyledi:


“İslam Âlemi ve Müslümanlar olarak bir Ramazan ayına daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Konyalı esnaflarımız Ramazan ayı için hazırlıklarını tamamladı. Her türlü ihtiyaç listesinde fiyat kriteri başı çekiyor ancak ucuz olsun diye de merdivenaltı alışveriş yapılmamalı. Kaliteli ve lezzetli ürünler için vatandaşlarımız yerel esnafımızı tercih etmeli. Ramazan ayı boyunca sokağa çıkma kısıtlamaları ve pandemi tedbirleri gereği yiyecek içecek hizmet sektörünün kapalı olacağı, yalnızca evlere servis ya da gel-al usulü çalışacağı göz önüne alındığında evlerde daha fazla zaman geçirilecek. Bununla birlikte iftar çadırları, aşevleri gibi Ramazan ayına özel toplu yemek alanları olmayacağından, tüm iftarlarımızı evlerimizde açacağız. Dolayısıyla evde tüketim her zamankinden fazla olacak. Konyalı hemşerilerimizden Ramazan ayı boyunca gel-al ve paket siparişlerini özellikle yerel esnaflarımızdan yaparak kendilerine destek vermelerini istirham ediyorum.”


Başkan Karabacak Ramazan ayı mesajında da, “Tüm İslam Âleminin, Esnaf Teşkilatı’mızın, 58 bin esnaf ve sanatkârımızın Ramazan Ayını  kutluyor, dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu pandemi döneminin biran önce bitmesini ve sağlıklı günlere tekrar kavuşmamızı Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Konya Gazetesi Editör: Admin
Etiketler: Başkan, Karabacak:, 'Ramazan, alışverişini, yerel, esnafımızdan, yapalım',
Yorumlar
Haber Yazılımı