25 Ekim 2021 23:53

Başkan Yazıcı büyükelçilere Mehmet Akif’in şiiriyle cevap verdi

TUZLA BELEDİYE BAŞKANI ŞADİ YAZICI, OSMAN KAVALA İÇİN ORTAK BİLDİRİ YAYINLAYAN VE BUGÜN GERİ ADIM ATAN 10 BÜYÜKELÇİYE MEHMET AKİF ERSOY’UN SÖZLERİ İLE CEVAP VERDİ. YAZICI, “YUMUŞAK BAŞLI İSEK, KİM DEDİ UYSAL KOYUNUZ. KESİLİR BELKİ, FAKAT ÇEKMEYE GELMEZ BOYUNUMUZ” DEDİ.

Başkan Yazıcı büyükelçilere Mehmet Akif’in şiiriyle cevap verdi
Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Osman Kavala için ortak bildiri yayınlayan ve bugün geri adım atan 10 büyükelçiye Mehmet Akif Ersoy’un sözleri ile cevap verdi. Yazıcı, “Yumuşak başlı isek, kim dedi uysal koyunuz. Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunumuz” dedi.
Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, 10 ülkenin Ankara büyükelçisinin yaptığı Osman Kavala’nın serbest bırakılması çağrısı ve bugün yaptıkları geri adım bildirisi için sert açıklamalarda bulundu. Başkan Yazıcı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 10 büyükelçiye Mehmet Akif Ersoy’un sözleri ile seslendi. Yazıcı, ”Ülkemizin iç işlerine ve egemenlik haklarına hadsizce müdahil olmaya çalışan 10 büyükelçiye Sayın Cumhurbaşkanımız güçlü ve kararlı duruşuyla en net cevabı vermiştir. Akif’in de dediği gibi: Yumuşak başlı isek, kim dedi uysal koyunuz. Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunumuz” ifadelerini kullandı.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı(İHA)

Yorumlar

Yorum Yap

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

    Bu Habere Henüz Yorum Yapılmamış