17 Haz 2021

Konyaspor Yönetimi Çuvalladı

Bu Konyaspor bizi öldürecek. Stresten, krizden ya saha içi ya saha dışı olayları ile bir gün sonumuz olacak diye korkuyorum. Geçen hafta ki yazımı hatırlıyorsunuzdur. Son parağrafını tekrar hatırlatmak istiyorum. 
‘’ Hayat da olduğu gibi Futbolda da öğrenmenin yaşı yok, tecrübe kolayla ucuza kazanılmıyor. Yönetimimiz de yeterince tecrübelendi ve artık keyif çıkarma zamanlarına geldi ‘’. 

Ama ben şunu unutmuşum bu Konyaspor kimseye keyif falan çıkarttırmaz. Hepinizden çok ama çok özür diliyorum. Yönetimimiz tecrübe falan kazanmamış göreve geldikleri İlk gün ki durdukları yerde duruyorlar…
Ne yaptı yine Konyaspor Yönetimi ? 

Peşin peşin fikrimi söyleyeyim, İyi bir şey yapacağım derken eline yüzüne bulaştırdı. 
Konyaspor Yönetimi, Fenerbahçe maçında futbolcuların ağızlarına taktığı, ‘ Bitlis Şehitleri ‘ maskesi hazırlatarak Konyaspor Store ve internet sitesinden satışa sunulduğunu açıkladı. Bitlis Tatvan kırsalındaki helikopter kazasında şehit olan 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş ve diğer 10 şehidimizin ve Bayrağımızın yer aldığı maskeler 9.95 de satışa çıkarıldı. 

Damping yapar gibi 9.95’eee…
Olaya şehit ailelerinin tepki göstermesi ve Ulusal basında eleştirilmesi üzerine satış hemen durduruldu.
Yahu Allah aşkına hayırlı bir iş yapmaya çalışıyorsunuz, onu da elinize yüzünüze bulaştırıyorsunuz…
Maske nedir, ne için kullanılır, nihayi gideceği yer neresidir hiç mi birinizin aklına gelmedi. Hadi bir taraftan hayır bir taraftan reklam yapmak istiyorsunuz ve işin erbabı değilsiniz, kadrolarınız kafi gelmiyor. Gidin bir şirketten bir ajanstan fikir alın, danışın, olmadı o kadar kişisiniz aranızda tartışın artısını eksisini masaya yatırın da bu şehri rezil etmeyin Allah aşkına.

O, bu ülke için hayatını feda eden Kahraman şehitlerimizin ismini, ömrünü bu ülkeye vakfetmiş paşamızın ismini şanlı Al Bayrağımızı bastırdığınız tek kullanımlık maskelerin iki saat sonra yerlerde çöplerde olacağını hiç mi öngöremediniz. Bu yaptığınız ile yüreğine kor ateşler düşmüş şehit yakınlarının canını bir de sizin yakacağınızı hiç mi düşünemediniz. Bizler bayrağı, ekmeği, inancımızı yerlere atmayız, attırmayız. En küçüğümüz bile onu yerde görsün öper başına koyar ve layık olduğu yerde saklar. Öyle gördük, öyle öğrendik, öyle inandık çok şükür…
Bunu dahi öngöremeyen, düşünemeyen kişi ya da kişiler ile iş yapmayı hemen bırakın ki Konyaspor’un adına zarar gelmesin. 

Şehitlerimizi 9.95 e damping malzemesi yapıp elde edeceğiniz iki bin lira, sizlerin çerez parası. Daha kısa bir süre önce bir Yöneticinize maske takmadı diye Federasyon tarafından kesilen cezanın yarısı bile değil. Çıkın biz Şehit ailelerine şu kadar bağışta bulunduk deyin, bu Konya sizin alnınızdan öper, şanlı Bayrağımız gibi, ekmeğimiz gibi, kutsalımız gibi başında taşır. Ama bu şehri, maske ile ülkenin ağzına sakız ederseniz de yerin dibine sokar…
Konyaspor’un geçmişte Şehit ve Gazi yakınları için aileleri için yaptığı örnek teşkil edilecek takdire şayan uygulamalar oldu. Düşünülmüş planlanmış gönül okşayıcı gurur verici. Ama bu kez çuvallandı.
Başta ki hatırlatmamla sonlandırıyorum…

‘’ Hayat da olduğu gibi Futbolda da öğrenmenin yaşı yok, tecrübe kolayla ucuza kazanılmıyor. ‘’.
Kalın sağlıcakla…