17 Haz 2021

Ya Seve Seve Yada Seke Seke

Konya medyasında bir süredir çekilen operasyonlara kulak tıkayıp, kendi yandaşına sahip çıkan ama zaten çok az sayıdaki en ufak muhalif ses çıkaran emekçi gazetecileri görmezden gelen şehrin basın meslek kuruluşları güya bize ayar vermeye çalışıyor!


Beyler aklınızı başınıza alın bizler sizin gibi, kurumların basın müdürlerinden emir alarak biat kültürüyle yetişmiş kirli ve griftli para ağlarıyla işini götüren adamlardan değiliz! Mazallah yemeye çalışırken boğazınızda kalırız .

Yıllardır bu şehrin basın meslek kuruluşlarını zapt etmiş fosilleşmiş beyinler herkesin kendileri gibi olmasını bekliyor, olmuyoruz beyler! bu onurlu meslek  kimsenin yağdanlığı olunacak meslek değil aklınızı başınıza alın yoksa o koltuklardan ya seve seve yada seke seke tarihin çöplüğünde yerinizi alırsınız.

Bu mesleğe girdiğimde Rahmetli ustam Hasan Kayımkaya beni bir odaya çekip gazeteciliğin rajonlarını anlatırken bir sözü hiç aklımdan çıkmaz. Konya da hiçbir gazeteciyle yakınlaşmayacaksın yoksa bolu lokantasında 1,5 etliekmeğe satılıverirsin ruhun duymaz demişti rahmetli. Artık 1,5 luk adam olmayı bırakında Adam gibi Adam olun.


Buradan isimleri tartışacak değilim ama bu şehirde haber yaptığı için hapis yatan adama haketti zaten şantajcıydı dediniz,fakirin fukaranın hakkını savunurken hırsıza hırsız dediği için hapis cezası almış yılların gazetecisine delidir ne yapsa yeridir dediniz,bu şehirde halkın sorunlarını farklı pencereden görmeye çalışan gazeteci  arkadaşımız dayak yedi haketti o da sanane milletin cenabetliğinden dediniz! Dedinizde dediniz ama iş paraya gelince önünüze ne geldiyse manşetten verdiniz! Yanlışa doğru diyecek kadar alçaldınız! Görmedik mi sandınız!

Anlatmaya çalıştıklarımı anladınız umarım,yoksa sizin girdiğiniz o kanalizasyon çukurlarının kokusunu biz çookk uzaklardan alıyoruz merak etmeyin. Rögar tıkanırsa o kanalizasyonda boğulup b*k yoluna gidersiniz ruhunuz duymaz…

 

Kalın sağlıcakla…